Ви тут:
Суспільство Україна 

11 років тому Росія розпочала військове вторгення до Грузії

11 років тому, в ніч на 8 серпня 2008-го офіційно розпочалася російсько-грузинська війна.

З початку 90-х років Грузія зберігала непрості, але мирні відносини з двома сепаратистськими регіонами – Абхазією і Південною Осетією, що регулярно робили спроби відокремитися від Грузії при російській військовій підтримці. У 2008 році Грузія почала розглядати можливість вступу в НАТО, що сприяло загостренню стосунків, повідомляє сайт “Радіо Свобода”.

Коли в ніч на 8 серпня Грузія намагалася відновити контроль над Цхінвальським регіоном, контрольованим тоді гібридними російсько-сепаратистськими формуваннями, на допомогу цим силам прийшла Росія, щоб «змусити Грузію до миру».

На відміну від конфлікту з Україною у 2014 році, у 2008-му Москва офіційно оголосила про введення на територію Грузії частин своєї регулярної армії. Зрештою конфлікт вийшов за межі сепаратистських республік.

Цю війну назвали першою європейською війною ХХІ століття.

Конфлікт тривав до 12 серпня і забрав життя сотень людей. Вже 26 серпня Росія офіційно визнала Південну Осетію і Абхазію «незалежними державами». Внаслідок цього на початку вересня Тбілісі розірвав із Москвою дипломатичні відносини.

поширити новину: