Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

Зареєстрували Управління Державної служби якості освіти у Полтавській області

На початку липня в Україні зареєстрували перші 9 Управлінь Державної служби якості освіти у регіонах. Серед них – і на Полтавщині. Загалом створять 25 управлінь відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2018 року № 935 «Про утворення територіальних органів Державної служби якості освіти».

Про це повідомляє Державна служба якості освіти.

До Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань внесено відомості про реєстрацію управлінь Служби у Волинській, Івано-Франківській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій областях. Управління у Полтавській області зареєстрували 4 липня.

«Ці управління першими розпочинають реалізацію повноважень Служби на територіях відповідних областей. Ми стали на дев’ять кроків ближче до кожного учасника освітнього процесу, а отже вдев’ятеро швидше реагуватимемо на запити щодо забезпечення якості освіти та освітньої діяльності», — зауважив голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак.

Належне функціонування територіальних органів забезпечуватимуть начальники управлінь та їхні заступники, обрані за конкурсом. На засадах партнерства управління співпрацюватимуть з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, з керівниками закладів освіти, педагогами, батьками та учнями.

За інформацією Державної служби якості освіти, очолюватиме Управління служби у Полтавській області  Кращенко Юрій Петрович.  В електронній декларації, поданій ним у 2018 році як кандидатом на цю посаду зазначається, що Юрій Кращенко є доцентом кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А.Зязюна природничого факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка. Також є Головою Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України.

“Розраховуємо співпрацювати на принципах партнерства й взаємодовіри з усіма освітніми стейкхолдерами (“гравцями”) в освітньому полі Полтавщини: закладами освіти, їх засновниками, органами управлінння освітою, органами місцевого самоврядування, батьківськими спільнотами, здобувачами освіти, громадськими організаціями”, – написав Юрій Кращенко на своїй сторінці у Фейсбук.

Територіальне управління займатиметься:

  • проведенням інституційного аудиту закладів освіти;
  • наданням рекомендацій закладам освіти (крім закладів вищої освіти) щодо організації та функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти;
  • участю у сертифікації педагогічних працівників в частині вивчення практичного досвіду їхньої роботи;
  • здійсненням державного нагляду (контролю) за діяльністю закладів освіти (крім вищої) щодо дотримання ними вимог законодавства про освіту та видавати обов’язкові до виконання розпорядження щодо усунення виявлених порушень;
  • вивченням роботи органів місцевого самоврядування з реалізації ними освітньої політики щодо забезпечення якості освіти на відповідній території згідно із законодавством про освіту;
  • здійсненням контролю за веденням обліку дітей шкільного віку в частині здійснення структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування повноважень, визначених законом.

 

 

 

 

поширити новину: