Ви тут:
Суспільство 

“Залізний Арні”: один з найвідоміших акторів бойовиків святкує день народження

72 роки тому у Австрії народився Арнольд Шварценеггер.

Майбутній герой фільмів 1980/90 років спочатку став відомий не як кіноактор. У вересні 1968 Арнольд у віці 21 року прибуває до Америки. За його власними словами, на той момент він погано знав англійську мову, й розмовляв із сильним акцентом, що створювало йому труднощі.

За Арнольдовими словами, переїзд до США був його мрією з 10 років. Наприкінці 1960х-на початку 1970х років він перебуває в країні нелегально, порушуючи умови своєї візи.

“Ти можеш сказати, що у тебе погана генетика, поганий обмін речовин, а можеш просто підняти свою дупу з дивана і почати працювати над собою, поставити собі за мету і вірити в себе. У цьому випадку ти обов’язково доб’єшся успіху”, – зізнався одного разу актор.

Він починає тренуватися в клубі Gold’s Gym у Санта-Моніці, Каліфорнія, під патронатом Джо Вейдера. У 1970 році у віці 23 років виграє свій перший титул «Містер Олімпія» у Нью-Йорку.

Приблизно у той самий час він почав зніматися в фільмах, як це робили багато його ідолів, такі, як і Стів Рівз. Його проблемою спочатку була дуже велика м’язова маса, що виглядала неприродньо для кіно, й сильний німецький акцент, через який доводилося уникати довгих складних монологів.

Для низки фільмів Арнольду доводилося істотно знижувати вагу. Він відвідує студії акторської майстерності і прагне позбавитися акценту.

“Моє життя – казка. Жив-був бідний хлопець з села, спав на підлогу – не було ліжка, не знав, що таке телевізор і холодильник. Ну, ким я міг стати у себе вдома? Хіба що корів пасти. Однак у мене була мрія – і я не здавався, поки вона не здійснилася. Головне – вірити і не опускати руки, а все інше вийде”, – зазначив актор.

Перші фільми публіка сприйняла стримано; успіх прийшов після «Конана-варвара». Досить довго Арнольдові гонорари залишаються досить невеликими; проте після таких фільмів, як «Термінатор», «Командо», «Пригадати все», і «Термінатор-2» істотно ростуть; гонорар за «Термінатор-3» (2003), 35 млн дол, ставить рекорд у кіноіндустрії.

Бодибілдер отримує ряд престижних премій, зібравши 8 номінацій у антипремії «Золота малина».

Прагнучи піти від образу залізобетонного вбивці, який за увесь фільм вимовляє п’ять-шість фраз, Арнольд починає зніматися в комедійних фільмах. За деякі з них, в тому, числі за найперший «Близнюки» (1988), він не отримує взагалі ніякого гонорару, обмежившись відсотками з продажів.

 

Переглянути цей допис в Instagram

It was fantastic to host @fcbayern at my house in Los Angeles! Great food, great friends, and a few wild animals.

Допис, поширений Arnold Schwarzenegger (@schwarzenegger)