Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

З початку року на Полтавщині видали майже 4700 “пакунків малюка”

У межах реалізації проекту міжнародної технічної допомоги «Забезпечення соціального захисту та відповідального батьківства в Україні» в області забезпечено реалізацію пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» в порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 року № 512.

На отримання допомоги мають право громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України і народили живонароджену дитину. Безпосередніми отримувачами допомоги є мати, батько, родичі або патронатний вихователь новонародженої дитини, повідомляє Департамент соціального захисту населення Полтавської ОДА.

Допомога «пакунок малюка» видається її отримувачам під час народження/виписки (за бажанням) дитини у пологовому будинку або за місцем проживання/перебування новонародженої дитини.

У разі, якщо жінка не отримала одноразову допомогу в пологовому будинку, для одержання «пакунка малюка» необхідно у 30-денний термін із дня народження дитини звернутися до управління соціального захисту населення за місцем проживання/перебування дитини та надати разом із заявою довідку з пологового будинку про те, що пакунок жінка не отримала.

З початку 2019 року на Полтавщині жінкам, які народили дітей, видано 4691 пакунок, зокрема пологовими будинками – 4663, управліннями соціального захисту населення – 28.

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації здійснює постійний щотижневий моніторинг забезпечення пологових будинків допомогою «пакунок малюка».

Усі пологові будинки області забезпечені «пакунками малюка» відповідно до потреби.