Ви тут:
Комуналка Полтавщина Споживач Суспільство 

Як привести до ладу теплове господарство Полтави, – пояснили у “Полтаватеплоенерго”

Частина теплових мереж Полтави була прокладена під землею в залізобетонних або цегляних каналах ще у 60-80-х роках минулого століття. Нині стоїть питання приведення до ладу  теплового господарства міста до рівня, що відповідатиме сучасним вимогам.

Як це зробити пояснив головний інженер обласного комунального підприємства Володимир Пасічко.

– Можливим виходом із ситуації, що склалася, є залучення міжнародного фінансування для реалізації перспективних проектів. Це значно покращило б економічні показники і дозволило б у майбутньому зменшити тарифне навантаження на споживачів.

У 2015 році «Полтаватеплоенерго» повторно взяло участь у програмі Demo Ukraina DH-ІІ. Для реалізації запропоновано проект зі встановлення конденсаційного економайзера в котельні по вул. Ціолковського, 36 із заміною димової труби. Загальна вартість проекту становить близько 1,6 млн євро, фінансується він за рахунок кредиту (500 тис. євро), грантових коштів корпорації NEFKO (400 тис. євро) та коштів підприємства. Економія природного газу, за приблизними підрахунками, становитиме не менше 1,5 млн куб. м на рік, або ж близько 10 млн грн. Проект отримав підтримку Полтавської обласної ради.

У планах підприємства — співпраця з Європейським банком реконструкції та розвитку для впровадження масштабного проекту з модернізації системи теплопостачання міста Полтави. Орієнтовна вартість проекту — 19 млн євро, на реалізацію проекту також залучатимуться грантові кошти.

Прес-служба «Полтаватеплоенерго»

поширити новину: