Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Як підвищити енергоефективність громад області, розглядали на регіональному семінарі в Полтаві

У Полтаві за ініціативи Полтавської ОДА та Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження відбувся черговий регіональний семінар «Підвищення енергоефективності територіальних громад Полтавщини».

У ньому взяли участь радник голови Держенергоефективності Олексій Корчміт, начальник управління реформування сфери енергоефективності та енергозбереження Держенергоефективності Роман Палагусинець, начальник Управління енергоефективності Департаменту будівництва та ЖКГ Полтавської ОДА Владислав Маргушин, представники ОТГ, ОСББ, фахівці в галузі енергоефективності з районів області.

Питання стосувалися енергоефективності в житловій сфері, у бюджетній сфері та енергоменеджменту бюджетної сфери. Зокрема, про «теплі кредити» та місцеві програми розповів Роман Палагусинець. Зараз у громадах є інструменти для підвищення енергоефективності: місцевий бюджет, кредити від міжнародних фінансових організацій, грантова складова та залучення приватного інвестора — ЕСКО-компаній.

Ці механізми розвиваються й реалізовуються на Полтавщині. Три контракти укладені в Полтаві (бюджетні установи), 2 — у Миргородському районі (села Попівка й Соснівка), і 2 ЕСКО-контракти в Мачухівській ОТГ.

«Завдяки тому, що Полтавський регіон почав один із перших у 2015 році здешевлювати «теплі кредити» для ОСББ фіізосіб, цього року маємо гарну динаміку. Попит зріс майже в 6 разів, і в 30 разів — обсяг залучених коштів на заходи з енергоефективності. Область виділила мільйон цього року на їхнє здешевлення, він уже вичерпався, і сподіваємося, нинішня сесія збільшить фінансування обласної програми ще на 4,5 млн грн, що дозволить охопити ще більшу кількість ОСББ. За вес період дії «теплих кредитів» ними скористалося близько 180 ОСББ, це 20 % від створених», – говорить Роман Палагусинець.

Досвідом запровадження енергоефективних заходів поділився перший заступник голови Мачухівської ОТГ Володимир Павленко.

«У 2018 році ми працювали з двома закладами — Плосківською ЗОШ і дошкільним закладом у селі Калашники. Економія по школі склала 35 % за рік, потреба в газі по ДНЗ — 20 %, бо там трохи інший температурний режим. Ведеться реконструкція котлів у котельні, підвідних теплопроводів до школи, засобів теплопостачання. Кредит розтягнутий на 7 років, громада виплачуватиме протягом 7 років, це дуже вигідно. Цього року працюємо із Суддіївським дошкільним ДНЗ, оформляємо документи для програми енергосервісу ЕСКО. Це трудоємкий процес — засідання виконкому, зміна цінових пропозицій, сесія, але він дає результат».

Київські фахівці презентували ще один ефективний механізм — енергоменеджемент та енергомоніторинг у бюджетних установах, що допомагає без додаткових капіталовкладень економити від 3 до 15 % щорічно на споживанні енергоносіїв. Досвід показав. Що ця економія варіюється в мільйонах гривень. На часі — введення інституту енергоменеджера.

поширити новину: