Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Визначили переможців премії Полтавської облради імені Феодосія Рогового

У двох номінаціях: “Сучасна проза” та “Громадська діяльність” визначили сьогодні, 30 липня, переможців премії Полтавської обласної ради імені Феодосія Рогового.

У номінації “Сучасна проза” переможцем журі більшістю визнало Тетяну Горицвіт (Луньову) за збірку “Те, що можна написати тільки аквареллю”. Щодо другої номінації – “Громадська діяльність”, то тут члени журі вагалися, кому віддати першість. Зрештою, премію розділили Ганна Антипович за книгу “Ми з вами в одному човні” оповідки про тварин та Едуард Крутько за серію статей. Також грамотою Полтавської обласної ради вирішили нагородити і номінанта Сергія Козлова.

Урочисте нагородження переможців та вручення премії Полтавської облради імені Феодосія Рогового вирішили провести 27 серпня у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Котляревського.

 


Довідка. Феодосій Роговий (1925 – 1992) – український письменник. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, наш земляк. До літературного доробку письменника увійшли високохудожні твори: збірка оповідань «Провідини», повісті: «Серце прагне любові», «Над Дніпром», книга оповідань «Задумані вікна», романи: «Свято останнього млива», «Зрушені люди», «Гріх без прощення», сатиричні вірші, публіцистичні статті, нариси, рецензії. Про них Олесь Гончар писав: «Твори такого рівня, такого зрілого роздуму не часто з’являються в літературі».

Засновник Премії Полтавської обласної ради імені Феодосія Рогового (далі – Премії) – Полтавська обласна рада.

Мета Премії – сприяння розвитку сучасної української літератури, відзначення письменників за вагомі творчі здобутки, громадян – за активну громадську діяльність.

Премія присуджується щороку до дня народження Феодосія Рогового – 27 серпня.

Премією нагороджуються письменники за високохудожні прозові твори, що оприлюднені на момент засідання журі, а також громадяни, чия громадська діяльність спрямована на розбудову демократичної української держави, реалізацію суспільно значущих ініціатив на місцевому рівні.

поширити новину: