Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Виготовили фінальний ескіз пам’ятника Леву Вайнгорту у Полтаві

У Полтаві працюються над виготовленням пам’ятнику Леву Вайнгорту. Він був головним аріхтектором  Полтави з 1939 по 1970 рік.

Нині вже готовий фінальний ескіз пам’ятника. Його опублікував на своїй сторінці у Фейсбук директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Тимофій Голбан, якому і належить ідея встановлення скульптури.

“Те, про що так довго говорили полтавці, нарешті відбулося. Готовий фінальний ескіз пам’ятника Вайнгорту. Лев Семенович не застав, але думаю, що таким він і був. Тепер переходимо до найцікавішого – виготовлення скульптури”, – йдеться у дописі.

Нагадаємо, цього року у Полтавській ОДА визначились зі скульптором, який виготовлятиме пам’ятник. Це член Національної спілки художників Дмитро Коршунов. 

Лев Вайнгорт протягом 32 років, з 1939 до 1970 року Лев Семенович Вайнгорт працював головним архітектором Полтави. Співавтор багатьох пам’ятників міста і багатьох наукових робіт з містобудування і архітектури Полтави. За його активної участі у повоєнні часи відновлено центр міста, проведено містобудівні заходи зі створення його чіткої планувальної структури, відтворено історичний вигляд Круглої площі. В 1946 році відновлений перший будинок ансамблю Круглої площі. У 1954 році Вайнгорт відновив Білу альтанку. Ротонду «Дружби народів» збудували за два місяці на місці альтанки зруйнованої окупантами. Лев Семенович добився будівництва нового будинку для музично-драматичного театру ім. М. В. Гоголя.  У 1960-х роках Лев Вайнгорт керував спорудженням пам’ятника Леніну і меморіального комплексу Солдатської Слави, автомобільно-залізничного мосту через Ворсклу, Будинку культури бавовнопрядильного комбінату, розбивкою Полтавського міського парку. За сприяння Вайнгорта був відновлений Хрестовоздвиженський монастир, а також збережена дзвіниця Святоуспенського собору, повідомляє “Вікіпедія”.

 

 

поширити новину: