Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

Воєнна драма “Черкаси” вийде на екрани у річницю анексії Криму

Всеукраїнська прем’єра та вихід на широкі екрани фільму Тимура Ященка «Черкаси» відбудуться 27 лютого 2020 року. Ця дата вибрана командою стрічки не випадково – саме в цей час у 2014 році розпочалася анексія Криму.

Стрічка, що є повнометражним дебютом черкащанина Тимура Ященка, розповідає історію екіпажу однойменного тральщика навесні 2014 року. Зйомки фільму відбулися за підтримки Держкіно і ВМС України. Консультантом фільму став реальний командир тральщика «Черкаси» Юрій Федаш, а до акторського складу увійшли моряки, які тримали оборону на кораблі.

«В Україні фільм «Черкаси» буде корисно подивитись тим, хто любить кричати: «Сдали Крым», «Там никто ничего не делал». Щоб ці скептики побачили, як прикриваючись жінками і дітьми, «зелені чоловічки» захоплювали військові частини. Про ці моменти російська пропаганда не згадує, але так було насправді. Я переконаний, що завдяки ВМС ми маємо зараз Україну. Якби ми тоді розпочали стріляти, то невідомо де зараз був би державний кордон України. Тоді по всій довжині нашого кордону стояло 100-тисячне військо росіян», – зауважив Юрій Федаш.

За сюжетом стрічки, під час подій на Майдані 2014-го року двоє хлопців з українського села, Мишко та Лев, з різних причин опиняються на воєнному кораблі ВМС України «Черкаси», дислокованому в порту кримського озера. Починається окупація Кримського півострова. Корабель повертається на базу, але порт вже втрачений. «Черкаси», разом з іншими кораблями українського флоту, заблокований в озері Донузлав – шлях до моря перекритий затопленими суднами. Українські кораблі здаються один за одним, лише екіпаж «Черкас» чинить опір і продовжує відважну, хоч і безнадійну, боротьбу з ворогом.

поширити новину: