Ви тут:
Суспільство Україна 

Верховний суд РФ залишив без змін вирок українському політв’язню Павлу Грибу

Верховний суд РФ розглянув апеляцію та визнав законним вирок українцю Павлу Грибу, засудженому на шість років колонії “за заклики до тероризму”. Про це повідомляє Espreso.tv.

“Рішення суду визнати законним, скаргу захисту залишити без задоволення”, – сказав суддя.

Захист у своїй скарзі звернув увагу ВС Росії на неспроможність і неприпустимість доказів, на підставі яких суд першої інстанції виносив вирок.

“У протоколі затримання не відповідають дійсності час і місце його складання. Його безкарно били, катували і вибивали з нього свідчення, які потім лягли в основу вироку. Вважаю, що вирок підлягає скасуванню”, – сказала адвокат.

Павло Гриб у своєму виступі заявив, що не згоден з вироком суду.

“Я був засуджений без причини і не згоден з тим, що відбувається. Я намагаюся довести, що звинувачення щодо мене неспроможні і бездоказові. Я не згоден зі звинуваченням і вироком”, – сказав українець.

У свою чергу прокурор попросив рішення суду залишити без зміни.

20-річний Павло Гриб потерпає від низки захворювань і перебуває у тяжкому стані, він потребує постійного висококваліфікованого нагляду лікарів, регулярного проведення комплексного медичного обстеження і перебування в спеціалізованому медичному закладі, нагадали у відповідь на вирок у Міністерстві закордонних справ України.

“19-річного на той час Павла Гриба викрали російські спецслужби 24 серпня 2017 року на території Білорусі, де він тоді перебував, і перевезли на територію Росії, де висунули обвинувачення, які українець відкидає”, – йдеться у повідомленні.

поширити новину: