Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні очікується хороший урожай пшениці, – прогнозують аналітики

Станом на 26 липня урожай пшениці зібрано з 77% запланованих площ. Середня врожайність зернової коливається на рівні 3,92 т/га, що у свою чергу формує позитивні очікування щодо обсягів виробництва.

За прогнозами аналітиків ІА «АПК-Інформ» валовий збір пшениці в Україні прогнозується на рівні 27,5 млн. тонн, при середній урожайності 4,28 т/га.

«Потрібно відзначити, що оператори ринку повідомляють про високий вміст білка в пшениці нового врожаю (в середньому 12,5-12,7%), що формує певний дефіцит фуражної зернової для забезпечення раніше укладених експортних контрактів. Дана ситуація може зумовити стримування продажів аграріями, що буде надавати підтримку цінам і сприятиме формуванню мінімального цінового спреду між продовольчим та фуражним зерном», — вважає аналітик Андрій Купченко.

За його словами, з просуванням збиральної кампанії в північних регіонах країни, де протягом вегетації формувалися неоднорідні погодні умови з рясними опадами, можуть виникнути труднощі з фітосанітарним станом деяких партій зерна. Якість пшениці в цих регіонах також може бути неоднорідною.

Очікується, що за підсумками збирання структура врожаю пшениці може сформуватися на рівні 65% продовольчого і 35% фуражного зерна.

поширити новину: