Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

Український фільм “Пофарбоване пташеня” увійшов до програми двох міжнародних кінофестивалів

Стрічку Вацлава Маргоула “Пофарбоване пташеня” відібрано до конкурсних програм двох кінофестивалів класу “А”: програми Special Presentation 44-го Міжнародного кінофестивалю у Торонто та головного конкурсу 76-го Венеційського міжнародного кінофестивалю. Про це повідомляє Держкіно.

Фільм The Painted Bird знято за підтримки Держкіно за однойменним світовим бестселером польсько-американського письменника Єжи Косинського.

Голова Держкіно Пилип Іллєнко (Philip Illienko) привітав творців фільму з успіхом: “Кінофестиваль у Торонто є головним оглядом Північної Америки перед врученням “Оскара”, а фестиваль у Венеції відомий як найстарішій кінофестиваль у світі. Одночасний відбір української стрічки до програм цих фестивалів свідчить про незаперечний розвиток сучасного українського кіно та його конкурентоздатність”.

Кінопроєкт повнометражного ігрового фільму “Пофарбоване пташеня” став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно.

Разом із головним героєм, 11-річним Петром Котляром з Чеського Крумлова, у фільмі зіграло багато відомих акторів та світових зірок : Удо Кір, Джуліан Сендз, Баррі Пеппер, Гарві Кейтель та Стеллан Скаршгорд. Також у фільмі знімалися Алла Соколова, Ніна Шуневич та Остап Дзядек з України, Тім Калкхоф з Німеччини, Леч Деблік з Польщі, Джулія Валентова та Мартін Нахалка зі Словаччини та багато визначних чеських акторів: Міша Долежалова, Дженек Пеха, Їтка Швансарова, Радім Фіала та Петр Ванек.

“Пофарбоване пташеня” – третій художній фільм Вацлава Маргоула в якості сценариста, продюсера і режисера. Його попередні фільми “Розумний Філіпп” (2003) і “Тобрук№” (2008) отримали численні чеські та міжнародні нагороди, включаючи “Чеського лева”. Українським продюсером стрічки виступив Ігор Шевченко, компанія “Директорія Кіно”, – йдеться у повідомленні.