Ви тут:
Економіка Суспільство Україна 

Українські банки зобов’язали розроблювати плани виходу з кризи

Національний банк України затвердив вимоги до банків розроблювати плани з подолання криз та відновлення діяльності. Про це повідомляє Hromadske.ua.

Зазначається, що розробка таких планів відповідає європейській практиці та європейському законодавстві. Такі плани будуть застосовувати у тому разі, якщо банк спіткнеться з кризою чи неплатоспроможності. Тоді банк повинен буде відновити свою діяльності для того, аби не втратити ліцензії та не збанкрутувати.

Наразі такі плани мають розробити системно-важливі банки. Для решти банків розробка планів матиме рекомендаційний характер.

Свої плани з подолання кризи банківські установи муситимуть подати до НБУ до жовтня 2020 року та оновлювати їх щороку.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що через суди намагаються повернути зі збанкрутілих банків 37 мільярдів гривень. При цьому, протягом 2018 року Нацбанк зміг погасити заборгованість збанкрутілих банків лише на 2,6 мільярда гривень.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх боргів перед НБУ за поручительством на користь ПриватБанку.

“Згодом у Нацбанку повідомили, що скасування майнової поруки Коломойському потрібне для того, аби унеможливити арешт своїх активів у Швейцарії за позовом Нацбанку”, – йдеться у повідомленні.

поширити новину: