Ви тут:
Суспільство Україна 

Україна та США різко засудили нищення та пограбування собору ПЦУ в Криму

Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України засудило незаконні дії Російської Федерації на території тимчасово окупованого Криму, що пов’язані з незаконним відбиранням майна у релігійної громади, позбавлення можливості вірян та священиків ПЦУ здійснювати богослужіння та релігійні обряди, повідомляє ТСН.

Нагадаємо, у Сімферополі відібрали будівлю в собору святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги Православної Церкви України, а потім під виглядом ремонту зіпсували та розікрали майно церкви.

“Такі дії Російської Федерації є прямим порушенням норм міжнародного гуманітарного права та міжнародного права у сфері прав людини. Уся відповідальність за скоєне, згідно з міжнародним правом, лежить на Російській Федерації”, – наголосили в МінТОТ.

У Посольстві США в Україні зазначили, що “стурбовані повідомленнями про розграбування Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги ПЦУ в Сімферополі. Мешканці Криму заслуговують мати можливість вільно і без залякувань проводити богослужіння як вони бажають. Ми закликаємо Росію припинити окупацію Криму. Крим – це Україна”.

Очільник ПЦУ митрополит Епіфаній закликав українську та міжнародну спільноту вимагати від Росії припинити порушення прав української православної громади Криму, а винних – притягти до відповідальності, включно з посиленням міжнародних санкцій проти конкретних осіб та Росії як держави, що порушує одне з основоположних прав людини.

“Нагадую тим, хто безпосередньо причетний до насильницьких дій проти храму: ви чините не лише злочин за людським законом, але і вандалізм проти дому Господнього та святотатство, які є важкими гріхами перед Богом. Особливо цинічним є вчинення таких злочинів перед престольним святом кафедрального собору та днем Хрещення Київської Руси-України, події якого, як відомо, історично пов‘язані з землею Криму”, – заявив Митрополит Єпіфаній.

поширити новину: