Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

У вересні на Полтавщині проведуть гастрономічний фестиваль “Опішнянський СливаФЕСТ”

Нещодавнє створення Опішнянської ОТГ дало можливість реалізовувати в селищі інфраструктурні проекти, спрямовані на розвиток туризму.

Маштабний гастрономічний фестиваль “Опішнянський СливаФЕСТ”, присвячений опішнянським сливам, вперше проведуть у вересні цього року в смт Опішня Полтавської області. Як повідомив інтерв’ю Zruchno.Travel голова Опішнянської ОТГ Микола Різник, за рахунок фестивальної діяльності, яка популяризуватиме народні ремесла та гастрономічні особливості регіону, громада сподіваємося збільшити туристичний потік, пише Український центр культурних досліджень.

“Цього року робимо ставку на збільшення кількості туристичних локацій і створення фестивалів. Опішня здавна славилася сливами, тому ми придумали фестиваль “Опішнянський СливаФЕСТ” та подали його на всеукраїнський конкурс “Малі міста – великі враження”. На сьогодні маємо повідомлення, що ми пройшли у другий тур”, – сказав Микола Різник.

Нагадаємо, до II етапу конкурсу “Малі міста-великі враження” з Полтавщини пройшли два проекти Опішнянської та Омельницької ОТГ.

Крім того, цього року в Опішні планують створити “Алею опішнянських слив”, яка має стати локацією для проведення сливового фестивалю, а також місцем для відпочинку та дозвілля мешканців громади. За словами селищного голови, у селищі реалізуються й інші інфраструктурні проекти, спрямовані на розвиток туризму.

“Вже зараз у нас будується новий готельний комплекс. Є ще пара приміщень, які можна переобладнати під готель – ми працюємо над цим. Плануємо замовити рекламу інвестиційно-привабливих ділянок, щоб до нас заходили інвестори, зокрема по готелях. Також заохочуємо людей відкривати садиби зеленого туризму”, – наголосив Микола Різник.

Ще один міні-готель незабаром відкриється на території Національного музею-заповідника українського гончарства, повідомила завідувач наукового відділу заповідника Лариса Гавриш.

“Заповідник придбав садибу, де свого часу жила місцева іграшкарка, тож ця хата теж просякнута духом гончарства. Зараз там виконуються будівельні роботи. У подальшому там планується невеличкий свій готельно-ресторанний комплекс для відвідувачів заповідника”, – розповіла Лариса Гавриш.

Що стосується дорожньої інфраструктури селища, за словами селищного голови, нещодавнє створення Опішнянської ОТГ дало можливість вперше за багато років зробити капітальний ремонт під’їзної дороги до музею-заповідника. Також наново засфальтована ділянка вулиці перед Центром розвитку духовної культури, де проводиться Національний фестиваль гончарства, а в інших місцях проведений ямковий ремонт.

Читайте також: В Опішні борються з амброзією