Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Великих Сорочинцях три дні тривав молодіжний «Волонтер-Медіакемп»

З 9 по 11 липня у селі Великі Сорочинці на Миргородщині на «Хуторі Гоголя» розташувався триденний «Волонтер-Медіакемп» для молоді.

Інтерактивне навчання було спрямовано на підготовку20 молодіжних лідерів для подальшого поширення знань з медіаграмотностіу своїх спільнотах.

Серед учасників представники молодіжних громадських організацій, які гуртують навколо себе активних юнаків та дівчат, студенти Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, Полтавської державної аграрної академії, Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка.

«Для свідомого вияву своєї громадянської позиції та визначення подальшої долі країни під час виборів вкрай необхідні знання з медіаграмотності, зокрема вони важливі та актуальні для молоді. Ми зібрали на навчання молодіжних лідерів і сподіваємось, що ви поширите отриманні знання серед своїх одногрупників, друзів, знайомих, родичів. Це допоможе нашому суспільству робити вибір усвідомлено, ретельно перевіряти інформацію, не піддаватися на маніпуляції”, – розповіла “Новинам Полтавщини” голова Полтавської філії Суспільної служби України Ганна Кіященко.

Медіа волонтери навчилися розрізняти факти та судження, виявляти ознаки маніпуляцій в медіа, знаходити маркери пропаганди, виявляти фейки та їхні ознаки, познайомилися з онлайн-інструментами перевірки інформації.

На завершення був практикум «Я –медіаволонтер!» Учасники отримали спеціальні знання та навички щодо проведення заходів з медіаграмотності для своїх ровесників. Це допоможе їм проводити міні-воркшопи у своїх спільнотах.

Також учасники зіграли в цікаву гру «Світ Громад», яка є унікальним інструментом для підвищення громадянських компетентностей, розвиває критичне мислення, вміння співпрацювати, комунікативні навички. Для того, щоб зробити свою громаду привабливою,  потрібно було виконати різні завдання: обрати мера, наповнити бюджет громади для будівництва соціальних об’єктів, розвивати особисті компетенції, бути здоровими та ін. Виявилося, що непросто це робити, якщо кожен гравець переслідує лише особисті інтереси.

Проект “Спільнота медіаволонтерів для просвіти молодих виборців» виконується Полтавською філією Суспільної служби України за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID Ukraine у проекті «Медійна програма в Україні», що реалізується міжнародною організацією InternewsUkraine та благодійним фондом Академія української преси.

поширити новину: