Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У селі Венслави на Лохвиччині перейменують вулицю і провулок

25 липня у Венславах Лохвицького району, на малій батьківщині всесвітньо відомого хормейстера і диригента Нестора Феофановича Городовенка, відбулися збори мешканців села, де підводились підсумки громадського обговорення ініціативи громадської організації «Народна Рада Лохвиччини» щодо перейменування вулиці Степової і провулку Степового у селі Венслави на вулицю і провулок імені Нестора Городовенка. Період обговорення тривав з 22 травня по 24 липня нинішнього року.

Про це повідомляє Лохвиця News.

Раніше рішення про перейменування вулиці й провулку ухвалила відповідна комісія Ригівської сільської Ради, яку очолює директор фермерського господарства «Барвінок» Володимир Зінченко. Місцеві зібралися для прийняття рішення громади. На зібранні були також присутні представники Ригівської сільради на чолі з головою Олексієм Кутецьким. Збори відкрила секретар сільради Світлана Чесак.

До присутніх звернувся голова ГО «Народна Рада Лохвиччини» Віктор Гіржов, котрий розповів про хід виконання широкого комплексу заходів щодо гідного вшанування пам’яті земляка, який є гордістю не лише району та області, але й України в цілому. Зокрема, поділився думками про Перший фестиваль ім. Нестора Городовенка, який пройшов у Лохвиці на свято Трійці і в якому представники Риг і Венслав взяли активну участь. Це народне свято має стати щорічним і отримати статус обласного. Завдяки фестивалю, ім’я Городовенка стає все більш відомим на теренах Полтавщини. Не менш важливою має стати й поява у Венславах вулиці та провулку імені видатного диригента, який не лише 18 років поспіль керував Національною академічною капелою «Думка» (практично, з моменту її заснування), але й створив у Німеччині та Канаді два українських хорових колективи, завдяки яким громадяни цих країн мали можливість познайомитись із чарівною українською піснею.

Володимир Зінченко у своєму виступі коротко розповів про біографію та творчу діяльність Нестора Городовенка, наголосивши, що сьогодні як ніколи в Україні потрібно відроджувати невідомі чи штучно замовчувані імена видатних українців, знати й шанувати імена своїх, національних героїв, а не чужих, нав’язаних нам Москвою.

Місцева поетеса Валентина Беля у своєму слові зазначила, що Нестор Городовенко, який через переслідування радянського режиму змушений був емігрувати за кордон, надзвичайно любив свій край, безмежно сумував за Лохвиччиною. Він все віддавав для популяризації української культури за межами своєї Батьківщини, робив все можливе, аби про Україну дізналося якомога більше людей за її межами.

Пропозиція про перейменування вулиці Степової й провулку Степового була схвалена народним сходом одноголосно і після винесення на виконком та затвердження цього рішення на черговій сесії Ригівської сільради у серпні цього року, у селі Венслави з’являться вулиця і провулок ім. Нестора Городовенка. 

поширити новину: