Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві влаштують патріотичний велопробіг на вшанування українських козаків

20 липня ГО “ВелоПолтава” та інші велоактивісти влаштовують патріотичний велопробіг “Вшануємо українських козаків”.

У рамках заходів з нагоди 310-х роковин Полтавської битви та подій Великої Північної війни на Полтавщині, з метою популяризації туристичного маршруту «Іван Мазепа та українське козацтво у Полтавській битві» відбувся велотур «Шляхами відступу шведів». Учасники туру проїхали місцями, де пролягав шлях відступу союзного війська Карла XII та Івана Мазепи а також відвідали пам’ятні знаки, встановлені з приводу цих подій. Крім цього, велоактивісти взяли землю із місць перебування козацьких військ, щоб потім покласти її на курган пам’яті, який насипано в Меморіальному комплексі козацької слави у с. Жуки.

Тому, щоб завершити вшанування загиблих козаків, велозаїзд розпочнеться біля пам’ятника Іванові Мазепі на Соборному Майдані, далі Меморіал Козацької слави на Панянському бульварі – Пам’ятний знак козакам, що загинули за волю України на полі Полтавської битви у 1709 році – дуб Мазепи – пам’ятник загиблим шведам від росіян – Меморіал козацької слави в Жуках – Пам’ятник шведам від співвітчизників – Полтава (всього 33 км).

“В Жуках ми зустрінемося з учасником Всеукраїнського козацького агітпробігу місцями руху полків Гетьмана України Івана Мазепи (1708-1709 рр.), який відбувався в 2009 році, та почуємо розповідь Володимира Зайцева про враження, які учасники автопробігу отримали під час подорожі козацькими шляхами”, – зазначають організатори.

поширити новину: