Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відома критикеса презентувала книгу про сучасну українську літературу

У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Котляревського відбулася презентація книги Тетяни Трофименко «оКолоЛітераТурне: усе, що ви хотіли знати про сучасну українську літературу».

Авторка – уродженка Лубен, відома оглядачка сучасної вітчизняної літератури, член журі конкурсу сайту «Літакцент» одна з перших почала критикувати українських письменників. Як розповіла ведуча заходу, провідний бібліотекар ПОУНБ Галина Вовченко, у дитинстві Тетяна багато читала, і навіть знала напам’ять поетичну книжку Ліни Костенко. Зараз віддає перевагу електронним книгам, і головною книгою для себе називає Святе Письмо.

Відома нині критикиня (або, як вона себе називає, «критикиця» – очевидно, від слова «киця») занурилися в цю сферу  випадково: прочитала твір однієї френдеси в ЖЖ (тоді соцмережі були не дуже поширеними), і була неприємно вражена його якістю. Там же в ЖЖ написала перший відгук, що викликав тоді несприйняття. Після цього почала читати більше сучасних книжок, писати книжкові огляди. Згодом заснувала антипремію «Золотий хрін» на гірший опис сексуальної сцени в сучасній українській літературі. Появу власної книги викликала потреба говорити про літературу на широку аудиторію, адже досі  були тільки вузькофахові посібники.

«Я агресивно ні на кого не наїжджаю, але це суб’єктивна, весела критика, яка виходить за рамки компліментів. Це суто аналіз текстів у контексті біографії цих авторів. Тут описаний літературний процес від 2007 до 2017 року. В «Окололітературному» є відгуки на книгу Забужко, Костенко, Шкляра, Цілик, та менш відомих авторів, є трохи поезії і огляди, які простежують перебіг літпроцесу вцілому», – говорить Тетяна Трофименко.

Тетяна Трофименко розповіла, що захистила свого часу захистила дисертацію на тему літератури періоду бароко. Працювала 17 років у Харківському літературному музеї, але згодом в цьому форматі стало «тісно», тож зараз працює в Українському Католицькому університеті, викладає курс сучасної української літератури і прагне жити мобільно

Книга складається з п’яти розділів, оригінально ілюстрована, а на полях є довідкові матеріали – посилання чи пояснення слів. 

Модератором зустрічі був відомий полтавський письменник Сергій Осока, критична стаття на твори якого теж уміщена в книзі. Тетяна Трофименко читала уривки з книги та відповіла на питання слухачів. 

 

поширити новину: