Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відбулося бібліотечне чаювання з митцями-мандрівниками

У полтавській міській бібліотеці-філіалі №6, що в мікрорайоні Браїлки, відбулося “мистецьке чаювання”, присвячене темі подорожей.

Гостями закладу цього дня були відомий у Полтаві науковець – ентомолог, художник і мандрівник, викладач Полтавської державної аграрної академії Леонід Колесников, авторка близько 20 книжок про відомих полтавців, у тому числі активних мандрівників, Наталія Буцька, поетеса Наталія Жовнір та майстриня Ніна Баканова.

Леонід Колесников влаштував для учасників заходу надзвичайно цікаву віртуальну подорож замками Німеччини, розповів романтичну, захоплюючу історію про останнього німецького короля – пацифіста Людвіга ІІ, котрий сів на трон двадцятирічним і спорудив у ХІХ столітті в Баварії три замки.

В одному з цих замків побував Леонід Олегович, коли проводив у Німеччині наукові дослідження по своєму профілю. Він мешкав у будинку фермерів, подружився з господарями, тому багато цікавого повідомив і про ментальність німців, їх звичаї в побуті. Також Леонід Олегович розповів про своє перебування в Силіконовій Долині в США.

 

Виявилося, що в тій країні мешкають онуки Наталії Буцької, котрі при нагоді прилітають в Україну до своєї полтавської бабусі-письменниці. Тож Наталія Миколаївна дещо доповнила цікаву розповідь Леоніда Олеговича про Америку. Потім посипалися запитання до неї з приводу її книжок, видатних особистостей, з котрими вона зустрічалася, спілкувалася і дружила за свій довгий (понад 80 років) вік.

Ніна Баканова представила свої найновіші вироби – прикраси з бісеру. Особливо зачарувала всіх маленька дамська сумочка, верх якої густо вишитий різнобарвними бісеринками. Спілкування з Ніною Бакановою стосувалося не тільки її мистецьких робіт. Ніна долучилася до теми подорожей і розповіла багато цікавого про Литву, де вона зараз проводить половину свого часу в зв’язку з роботою. Згадала і про Естонію й Латвію, де також буває. Ніна зауважила, що в цих країнах жінки навіть дуже поважного віку приділяють багато уваги своїй зовнішності, носять прикраси, зокрема й такі кольє та намисто, які робить з бісеру Ніна.

Наталія Жовнір, котра також любить подорожувати, захоплюється красою природи живописних місць, яких особливо багато в Україні і які ми ще до кінця не пізнали і не вивчили, прочитала ліричні вірші, присвячені, насамперед, цій тематиці.

Чай зі смачним пирогом, який спекла вдома завідувачка бібліотеки Ірина Усова, цікаві розповіді з фотоілюстрацією, мелодійні поетичні рядки і бісерні переливи в мистецьких виробах – все це подарувало учасникам зустрічі потужну позитивну енергію, чудовий настрій і приводи для роздумів.

Наталя Сніжко

поширити новину: