Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві соліст “Божичів” розповідав про охорону культурної спадщини

11 липня у Полтавському краєзнавчому музеї ім. В. Кричевського відбувся регіональний семінар «Оцінка потреб для зміцнення національного потенціалу України у розробці стратегії щодо охорони нематеріальної культурної спадщини». Захід проходив у рамках реалізації проекту ЮНЕСКО з охорони НКС в Україні.

Мета семінару – визначити основні проблеми та потреби збереження нематеріальної культурної спадщини; розробити практичні рекомендації з імплементації Конвенції про охорону пам’яток нематеріальної культурної спадщини 2003 року.

До участі в обговоренні були запрошені представники різних державних установ, ОТГ, сільських та селищних рад, науковці, працівники музеїв, керівних органів області.

Проблематика семінару торкалася питань збереження культурної спадщини Полтавського регіону, їх інвентаризації та, у зв’язку з цим, базових концептів відповідної конвенції ЮНЕСКО.

У роботі заходу, зокрема, взяли участь директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко, регіональний представник українського центру культурних досліджень Ірина Каць, завідувач відділом Комунальної установи «Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Полтавської обласної ради Наталія Свиридюк та міжнародний фасилітатор ЮНЕСКО Ілля Фетисов. Останній, до речі, відомий як соліст київського етно-гурту “Божичі”, котрий теж займається збиранням та популяризацією фольклору, що зникає.

поширити новину: