Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

У нових підручниках з історії України розкажуть про російсько-українську війну

З нового навчального року у школах викладатимуть новітню історію України, описуючи події на Донбасі та в Криму детальніше. «Російсько-українська війна» та «російська агресія проти України» — такі формулювання про події на Донбасі на шостому році війни вперше з’явилися у новому підручнику з історії для 11 класів.

Також є нові підручники для 5 класу, які школярі вже отримали наприкінці минулого навчального року, пише Освіторія з посиланням на 24 канал.

Міністр освіти Лілія Гриневич розповіла, що через формулювання «російсько-українська війна» у підручнику «Новітня історія України» на авторів навіть спробували тиснути.

“Одному з моїх колег, який є автором «Новітньої історії України», підручника для 11 класу, який отримав гриф міністерства, телефоном сказали: «Ви повинні змінити у вашому підручнику «російсько-українська війна» на «громадянський конфлікт”,— заявила Гриневич.

Протягом всієї війни у школах залишаються підручники 2011 року видання. В яких не було жодного параграфу про Революцію гідності та війну на Донбасі.

“Міністерство освіти постійно розробляє матеріали, де події в Криму та на Донбасі називають своїми іменами — окупацією та війною. Але носять вони рекомендаційний характер. Можуть бути чудові програми, можуть бути неперевершені підручники. Але вчитель закриває двері за собою, ми не можемо поставити біля кожного вчителя інспектора, який буде його контролювати”,— пояснили в Міносвіти.

поширити новину: