Ви тут:
Суспільство Україна 

У Києві відсвяткували 1031-шу річницю Хрещення України-Руси

У Києві Православна Церква України звершила свою першу Хресну ходу до 1031-річчя Хрещення Руси-України на чолі з Митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм.

Розпочалися святкування урочистим Богослужінням в Софіївському соборі в Києві. Його очолив митрополит Епіфаній, також був присутній голова делегації Константинопольського патріархату в Україні митрополит Гальський Еммануїл. Він зачитав Послання Патріарха Варфоломія українському народові.

Епіфаній привітав вірян зі святом і зазначив, що сьогодні ми, як і багато поколінь перед нами, користуємося плодами діл святого Володимира, навіть належно не замислюючись над тим, яку роль відіграв цей святий у житті нашого народу. 

“Він був поганином, який свідомо став християнином, сластолюбцем, який став зразком морального життя і чеснот. Князь Володимир залишив у спадок нащадкам велику державу, мати добрі відносини з якою вважали за благо всі сусідні країни”.

Далі багатотисячна колона рушила від Святої Софії Київської до пам’ятника святому рівноапостольному князю Володимиру. Біля пам’ятника святому відслужили молебень за Україну, за справедливий мир і благополуччя. 

Напередоні у Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир делегація від материнської Церкви Константинополя привезла частинку Древа Хреста Господнього, мощі святого апостола Андрія Першозваного та освячену воду з Влахерненської Церкви Богородиці. 

поширити новину: