Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

СБУ затримала чоловіка, який намагався вивезти до Росії товари військового призначення

На Харківщині співробітники контррозвідки Служби безпеки України запобігли незаконному вивезенню до Росії товарів військового призначення, що підлягають обов’язковому державному експортному контролю. Про це повідомляє прес-центр СБ України.

Оперативники спецслужби отримали інформацію, що житель Харківської області незаконно придбав комплектуючі до авіаційної техніки. Військове обладнання чоловік планував вивезти за кордон без оформлення відповідних дозвільних документів.

Правоохоронці затримали зловмисника на харківському залізничному вокзалі під час митного контролю. Серед особистих речей чоловіка виявлені запчастини до паливно-регулюючого обладнання авіаприладів.

За висновками фахівців, вказані пристрої призначені для ремонту військових і військово-транспортних вертольотів Мі-8, Мі-24 і відносяться до категорії товарів військового призначення, міжнародна передача яких може здійснюватися лише за наявності відповідного дозволу Державної служби експортного контролю України.

“Водночас нагадаємо, що військово-технічне співробітництво з Росією припинено ще з серпня 2014 року згідно з Указом Президента України та Рішенням Ради національної безпеки і оборони України. Наразі слідчими Управління СБУ в Харківській області розпочато кримінальне за ч. 1 ст. 333 Кримінального кодексу України (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, які підлягають державному експортному контролю). Вирішується питання щодо оголошення зловмиснику про підозру у вчиненні злочину. Тривають слідчо-оперативні дії”, – йдеться у повідомленні.