Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

СБУ передала міжнародній слідчій групі докази, які дозволяють відтворити обставини збиття літака рейсу MH-17

Головне слідче управління СБ України здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 258 Кримінального кодексу України про збиття 17 липня 2014 року пасажирського літака “Боїнг 777” (рейс MH-17) авіакомпанії “Малайзійські авіалінії”, що призвело до загибелі 298 людей. Про це інформує прес-центр СБ України.

7-го серпня 2014 року Генпрокуратура України підписала чотиристоронню угоду про створення міжнародної спільної слідчої групи (МССГ) з розслідування даного злочину Україною, Нідерландами, Бельгією та Австралією, до якої у якості країни-учасника пізніше включили Малайзію.

Читайте також: MH17: п’ять років тому військові РФ збили Boeing над окупованим Донбасом.

У Києві, в будівлі ГПУ, створений і працює офіс, у якому слідчі СБУ у співпраці із правоохоронцями з інших країн проводять розслідування даного злочину. За п’ять років слідства СБУ передала до МССГ величезний масив доказових матеріалів, які дозволяють відтворити обставини скоєння злочину та встановити осіб причетних до цього терористичного акту.

На даний час слідством встановлено:

– точний час та маршрут, за яким самохідна вогнева установка (СВУ) зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) “БУК” була незаконно переміщена з території Російської Федерації до України;

– час здійснення запуску зенітно-керованої ракети по пасажирському літаку “Боїнг 777-200 9M-MRD” та місце старту даної ракети;

– час та маршрут, за яким СВУ ЗРК “БУК” була вивезена до Російської Федерації;

– більше 150 осіб, причетних до транспортування самохідної установки БУК-м з території Росії до тимчасово окупованої території Луганської та Донецької областей та назад до РФ, її охорони та виводу на бойові позиції для здійснення збиття літака.

19 червня у Нідерландах відбувся спільний брифінг членів МССГ – представників зазначених п’яти країн, під час якого повідомлено про притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення даного злочину чотирьох осіб – трьох громадян РФ (Гіркін І.В., Дубинський С.М., Пулатов О.Ю.) та одного громадянина України (Харченко Л.В.) і повідомлено про передачу кримінального провадження щодо цих осіб до суду, який розпочнеться 9 березня 2020 року у Нідерландах.

“Наразі матеріали кримінального провадження щодо вказаних підозрюваних осіб відповідно до вимог діючого кримінально-процесуального законодавства передаються компетентному органу Королівства Нідерландів для здійснення їх подальшого кримінального переслідування”, – йдеться у повідомленні.