Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Сьогодні закінчується піст та весь світ святкує День шоколаду

Сьогодні, 11 липня, Всесвітній день шоколаду, а у вірян закінчується багатоденний Петрівський піст.

Всесвітній день шоколаду вигадали французи ще в 1995 році, а зараз їх ініціативу підтримують любителі цих ласощів у багатьох країнах світу. Відзначають це солодке свято, звичайно ж, поїдаючи незлічену кількість шоколаду. Сьогодні ці ласощі можна зустріти в найрізноманітніших видах: як плитки, цукерки, сувеніри та навіть фонтани. А в місті Покрові можна зустріти навіть пам’ятник шоколаду, який було відкрито 1 липня 2009 року. На жаль, сам постамент виготовлений не з шоколаду, повідомляє beyond.ua.

В Україні поки що це смачне свято мало хто відзначає. Але поступово воно знаходить своїх прихильників і у нас.

Також сьогодні закінчується період утримання від скоромної їжі. У церковному календарі цей день присвячується пам’яті преподобних Сергія Германа і Валаамських – відомих праведників і чудотворців. Інші назви свята: «Напередодні Петрового дня», «Кінець Петрова поста», «Кропив’яні заговини». Вважалося, що після цієї дати кропива втрачає свої цілющі властивості. Тому потрібно було встигнути зварити щі з листя цієї пекучої трави — останні в цьому році.

Герман і Сергій були грецькими священноіноками. Вони прийшли в 10 столітті в Великий Новгород з першими православними місіонерами. У Карелії вони проповідували християнство, а оселилися на Валаамському острові. Тут вони заснували Спасо-Преображенський чоловічий монастир, і він став центром православ’я на півночі Русі.

Чого не можна робити 11 липня

В цей день не можна одружуватися, тому що під вінцем будете і другий раз стояти. Якщо вашим дітям менше року, їх сьогодні не можна стригти, інакше вони погано будуть говорити. Мед краще не купуйте, він може заграти. Якщо ви заснете вдень, то голова у вас буде до вечора хворіти. Постарайтеся не сваритися, інакше суперечка затягнеться надовго. А якщо у цей день ви спекли хліб, а він розламався у вас в руках на дві половини, то скоро вас чекає сімейна сварка. Не можна сьогодні косити траву, інакше Господь покарає, і жоден лікар не зможе допомогти позбавитися від насланих хвороб.