Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Рік тому аеропорт “Полтава” після реконструкції прийняв перший пасажирський рейс

29 липня 2018 року аеропорт “Полтава” вперше після реконструкції прийняв пасажирський рейс. Близько 3-х десятків іноземних туристів-авіалюбителів прилетіли із Запоріжжя на середньомагістральному літаку «Як-40». Після відвідин Полтави туристи полетіли до Кривого Рогу та Запоріжжя.

Тоді до Полтави прилетіли туристи з ближнього і дальнього зарубіжжя – США, Канади, Китаю,Європи. 

26 березня 2019 року  з полтавського летовища вилетів перший літак Boeing 737 до Шарм-ель-Шейху (Єгипет). А 2 травня цього року вперше туристи полетіли з Полтави до Анталії (Туреччина) на літаку Boeing 737-322. 

Авіаперевізником була компанія SkyUp, а продажем квитків займалось туристичне агентство JoinUp.

Авіарейси на Анталію (Туреччина) з полтавського аеропорту відбувались двічі на тиждень – щочетверга (з 2 травня) та щонеділі (з 26 травня). Приміром, за період з 2 травня по 10 червня з аеропорту «Полтава» на відпочинок до Анталії відлетіло 1266 туристів (дорослих і дітей віком до 2 років). Всього за час відкриття міжнародних авіарейсів з аеропорту «Полтава» відлетіло на відпочинок 2171 пасажир, з них 883 пасажира – до Єгипту.

Читайте також: З аеропорту “Полтава”, крім полтавців, за кордон літають жителі Дніпропетровської, Харківської та Київської областей.

11 липня на комісії Полтавської облради з питань ЖКГ обговорили подальший розвиток аеропорту, оскільки нині міжнародні рейси не виконуються. За словами директора аеропорту Володимира Окари, компанії, які здійснювали рейси, мають юридичні проблеми. В аеропорт потрібно ще придбати машину для обробки літаків від обледеніння. Якщо обладнання закуплять, то вже у жовтні цього року відновиться програма польотів до Шарм-ель-Шейху. Всього цьогоріч виконано 37 рейсів з аеропорту.

Нагадаємо, 20 грудня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв рішення про надання аеропорту «Полтава» статус міжнародного. У лютому стартувало голосування щодо назви аеропорту «Полтава» – пропонувалось його перейменувати на честь одного з видатних діячів – Миколи Гоголя, Івана Котляревського, Івана Мазепи, Симона Петлюри, Григорія Сковороди.

15 березня у Полтавській ОДА обрали нового генерального директора аеропорту “Полтава”. Ним став Володимир Окара.

А з квітня 2018 року розпочались ремонтні роботи – у приміщенні аеропорту, злітно-посадової смуги, придбання необхідного обладнання. 

поширити новину: