Ви тут:
Суспільство Україна Україна – ЄС 

Результати виборів в Україні прокоментувало дипломатичне відомство Євросоюзу

Євросоюз очікує, що після того, як нова влада в Україні отримала від народу мандат на п’ять років, в країні буде продовжено процес європейської інтеграції та реформ, а також співробітництво з європейськими інститутами. Про це йдеться у заяві прес-секретаря Європейської служби зовнішніх зв’язків та політики безпеки Майї Косьянчич, інформує 112.ua.

“Після президентських виборів в березні і квітні український народ знову дав твердий мандат на проведення реформ на наступні п’ять років. Тепер нова влада зобов’язана відповідати очікуванням громадян України”, – йдеться у заяві представника європейської дипломатії.

Разом з тим, Євросоюз взяв до уваги попередню оцінку українських виборів з боку Бюро демократичних інститутів і прав ОБСЄ, яке дійшло висновку, що основні права і свободи були в цілому дотримано, кампанія була конкурентною, а виборча адміністрація – компетентною і ефективною. Разом з тим, в ЄС звернули увагу на зауваження Місії ОБСЄ про те, що мала місце купівля голосів і взаємозв’язок бізнесу і політичних інтересів, з огляду на який у ЗМІ вибори висвітлюються під певним кутом.

Читайте також: Президент Литви привітав Володимира Зеленського з перемогою на виборах в Раду.

“Важливо, щоб українська влада усувала недоліки, виявлені на основі рекомендацій ОБСЄ/БДІПЛ, перед встановленим виборчим циклом, включаючи місцеві вибори 2020 року”, – наголошується у заяві європейської дипломатії.

Також зазначається, що Європейський Союз виступає за те, щоб Україна була демократичною, стабільною і процвітаючою країною.

“Ми з нетерпінням чекаємо продовження розвитку нашої політичної асоціації та економічної інтеграції та продовження процесу реформ, що лежать в основі нашої Угоди про асоціацію, а також тіснішої співпраці з цією метою з новою Верховною Радою і новим урядом, який буде сформовано”, – йдеться у заяві Косьянчич.

Передбачається, що ці реформи включатимуть зміцнення правопорядку, боротьбу з корупцією, енергетичну і макроекономічну стабільність на благо громадян України.

“Європейський Союз наголошує, що він залишається незмінним у своїй підтримці незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus