Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Результати навчання учнів залежать від професії батьків

Результати навчання учнів сильно корелюють із тим, ким працюють їхні батьки, — зазначають у міжнародному дослідженні якості освіти PISA.

Учні, чиї батьки є професіоналами, зазвичай мають вищі результати в тестуванні PISA з математики, ніж інші учні; учні, чиї батьки мають прості професії, зазвичай мають нижчі результати PISA, ніж інші учні.

Водночас, залежність результатів учнів у тестуваннях PISA від видів робітїхніх батьків сильно різниться від країни до країни. Наприклад, за середніми результатами тестування PISA з математики, діти прибиральників у Шанхаї (Китай), як правило, мають вищі результати, ніж діти професіоналів у США, тоді якдіти професіоналів у Німеччині мають вищі результати, ніж діти професіоналів у Фінляндії. Цей факт свідчить про те, що дітям працівників фабрик і заводів та дітям юристів і лікарів можуть надаватися однаково високоякісні освітні можливості.

2018 року Україна вперше брала участь в дослідженні якості освіти PISA. Під час основного етапу в тестуваннях взяли участь понад 6 тисяч українських школярів. Тестування складали 15-річні підлітки, які навчались у школах, ліцеях, гімназіях, професійно-технічних закладах, коледжах тощо.

Звіт за результатами проведення PISA-2018 в Україні оприлюднять у грудні 2019 року.

За матеріалами Освіторія