Ви тут:
Суспільство Україна 

ПЦУ спростувала міф про хрещення Володимиром слов’янських народів

Православна Церква України спростувала поширений міф про те. що князь Володимир у 988 році охрестив “слов’янські народи”, що проживали не територіях сучасної України та Росії.

Зазвичай він має продовження: «Завдячуючи хрещенню великоруського князя Володимира Російська православна церква має свою тисячолітню історію»…

Київський князь Володимир хрестив киян, не московитян, а тим більше, не Росію, бо в ті часи її не існувало, а на місці її майбутнього утворення стояли густі ліси та непрохідні болота, пояснюють в ПЦУ. Християнство з Києва поступово рухалося на північ, разом з поширенням княжої влади. Як свідчать історики, на сучасній території Росії довго зберігалося язичництво та діяльність волхвів, які противились вірі Христовій, влаштовували рухи опору та повстання, навіть вбивали київських місіонерів, які несли на північ світло християнства, а разом з ним – писемність і освіту. Історики наводять численні приклади повстань волхвів у Ростовських і Новгородських землях, датованих ХІ та ХІІ століттями.

“Тому щонайменше дивно чути про хрещення князем Володимиром Росії і «свою тисячолітню історію» РПЦ. А щодо хрещення киян, Руси-України, то світло Божої благодаті почало зігрівати душі наших прабатьків задовго до Володимирового хрещення”.

Так, історики та літописці як перше хрещення згадують події, пов’язані зі святим князем Оскольдом, який у 880 році, прийнявши християнство, отримав церковне ім’я Миколай, описують християнську діяльність княгині Ольги (у хрещенні Олени) і вже пізніше оповідається про масове хрещення киян, здійснене у 988 році її онуком, князем Володимиром Великим (у хрещенні Василієм). Однак саме завдяки йому Київська держава стала християнською й таким чином ще у Х столітті долучилася до інших європейських країн.