Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

Протягом місяця поліція Полтави отримала 267 викликів стосовно домашнього насильства

Від першого липня цього року на території міста працює мобільна група “ПОЛІНА” у складі з патрульним і дільничним офіцером поліції. У разі необхідності до її роботи залучаються ювенальні поліцейські і профільні служби органів місцевого самоврядування. Про це повідомляє прес-служба ГУ НП в Полтавській області.

Протягом місяця мобільна група відреагувала на 267 повідомлень, пов’язаних з домашнім насильством.

Правоохоронці нагадують, що відповідно до програми Національної поліції України (з абревіатурою “ПОЛІНА” або “Поліція проти насильства”) спеціальні мобільні групи працюють з жертвами домашнього насильства і їх кривдниками. Поліцейські, що входять до складу екіпажу, виїжджають на виклики, здійснюють розгляд звернень, уповноважені виносити стосовно кривдників термінові заборонні приписи (з подальшим взяттям їх на профілактичний облік) складати адміністративні матеріали, а також консультувати і надавати правову допомогу потерпілим.

За результатами опрацювання інформацій та звернень винесено 19 тимчасових заборонних приписів і складено 13 адмінматеріалів за ст. 173-2 КУпАП (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування).

Довідка: Що таке терміновий заборонний припис – це спеціальний захід (що виноситься строком до 10 діб), спрямований на негайне припинення домашнього насильства, усунення небезпеки для життя і здоров’я постраждалих осіб та недопущення продовження чи повторного вчинення такого насильства.

Заборонний припис може містити наступні заходи: зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи; заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи; заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Більше про спеціальні заходи із протидії домашньому насильству і повноваження поліції щодо їх реалізації можна дізнатися у розділі V Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 07.12.2018 року (№ 2229-VIII).