Ви тут:
PROвсе Р Суспільство 

Про кредит та погашення

Терміни, способи і інші аспекти погашення кредиту прийнято обговорювати в угоді між кредитором і одержувачем ще до передачі позики.

Основними позикодавцями на кредитному ринку виступають професійні організації, а саме – банки. Їх діяльність досить чітко регламентована законодавством і внутрішніми документами. Все це дає можливість розглядати не безліч різних кредитних угод та способів його погашення. Наприклад, досить популярне на даний час погашення кредиту онлайн, через термінали самообслуговування, тощо.

 

Що включає в себе погашення кредиту?

Погашаючи кредит, позичальник повертає позикодавцеві:

  • Початкову суму позики.
  • Відсотки за користування коштами.
  • Інші платежі.

Перший пункт зі списку особливих пояснень не потребує.

Процентні ставки по кредитах нараховуються за загальними принципами – як частка у «%» від суми основного боргу, яка розраховується за певний період, зазвичай рік. Термін кредитування може бути істотно більше або менше календарного року, але це не змінює суті нарахування, відсоткова ставка перераховується виходячи з періоду.

Інші платежі по кредиту не є обов’язковими. Найчастіше вони з’являються з ініціативи кредитора і стають платою за певні операції: оформлення, розгляд, супровід. Або компенсацією будь-яких витрат банку, сюди можуть увійти пені, неустойки тощо

Як розраховується погашення кредиту?

План погашення кредиту стає відомий ще до його отримання. Банки законодавчо зобов’язані надавати клієнту графік майбутніх платежів.

Правила нарахування відсотків не є таємницею, але для більшої впевненості можна порадити скористатися кредитним калькулятором – нескладною програмою, що дозволяє розрахувати варіанти отримання і погашення кредиту.

Є два основні методи планового погашення позик:

  • Ануїтет – поділ всієї суми до погашення на рівні частини і рівномірна виплата протягом усього періоду.
  • Диференційовані платежі – тут сума платежу поступово зменшується, тому що відсотки розраховуються по відношенню до суми залишку позики.

Також зустрічається варіант, при якому погашення кредиту починається не відразу, щоб дати можливість повніше скористатися сумою позики. Величина платежів поступово зростає, тому що очікується, що матеріальне становище позичальника також зростає.

Ще одним способом погашення кредиту може бути повернення всієї суми в установлений термін. Але такий варіант більше підходить приватним запозиченням, і практично не використовується банками.

поширити новину: