Ви тут:
Полтавщина прес-конференція Суспільство ТОП-новина 

Представники ГУ Пенсійного фонду в Полтавській області розповіли про ситуацію з ПАТ “Букрос”

У прес-центрі ОКІА «Новини Полтавщини» відбулася прес-конференція щодо ситуації із погашення заборгованості до бюджету Пенсійного фонду України Публічним акціонерним товариством «Бурова компанія «Букрос».

У ній узяли участь перший заступник начальника Головного управління ПФУ в Полтавській області Володимир Носенко, арбітражний керуючий ПАТ «Бурова компанія «Букрос» Оксана Тищенко та начальник відділу забезпечення наповнення бюджету ГУ ПФУ в Полтавській області Вікотрія Мирна.

Публічне акціонерне товариство Бурова компанія «Букрос» перебуває в процедурі банкрутства із серпня 2006 року. Це підприємство належить до числа найбільших боржників Пенсійного фонду України.

«На ньому останнім часом працювало майже 200 працівників, яким не підтверджено стаж через несплату обов’язкових платежів. А за зверненнями громадян, там працювало набагато більше людей. Зараз багато з них не мають право на пенсію або на обчислення пенсії із зарплат за той час, коли підприємство не було банкрутом», – розповів Володимир Носенко.

Кредиторська заборгованість «Букросу», тобто заборгованість з усіх видів платежів, становить 35,8 млн грн, тоді як у 2008-му була трохи більшою ніж 2 млн, тобто зросла в 16 разів, наголосила Вікторія Мирна.

«Зважаючи на те, що середній рівень пенсії в області становить нині близько 3 тис. грн, то цієї суми вистачило б на виплату пенсій понад тисячі полтавських пенсіонерів протягом року. А в загальній сумі боргів недобросовісних платників до регіонального пенсійного бюджету підприємство «Букрос» має вагому четверту частину. За майже 13 років підприємство сплатило разово лише 15 тис. грн у 2011 році. При цьому, щомісячні нарахування збільшуються на 150 тис. грн».

Зара підприємству виставляють суми до відшкодування 83-м їхнім працівникам-пенсіонерам, які ще не набули права на призначення пенсії за віком. При цьому, ще понад 70 працівників, які вже отримують пенсію, позбавлені пенсійного стажу.

Від 2017 року відбулися численні суди, підприємство ввели в процедуру санації, його намагалися відновити. Про результати аналізу господарського стану та інвентаризації розповіла Оксана Тищенко. Так, посадовими особами, які працювали на підприємстві протягом 2002–2018 років, завдано збитків на суму 495 млн.

«Встановлене вчинення ними систематичного привласнення чи розтрата чужого майна, яке перебувало  у їхньому віданні. Наприклад, підприємство мало унікальне обладнання, що дозволяло здійснити глибинне буріння на глибину 6 км, зараз його немає, і місцезнаходження невідоме».

Стадія санації триває 1,5 роки і вона завершилася. Зараз справи стосовно наступних судових процедур не розглянуті. Чергове засідання Господарського суду призначене на 15 серпня цього року.

поширити новину: