Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавка Ангеліна Горбач відсвяткувала свій 100-річний ювілей

20 липня свій сторічний ювілей відзначила Ангеліна Афанасіївна Горбач. Привітати з такою визначною датою жінку завітали секретар міської ради Олександр Шамота та представники Київської районної у м. Полтаві ради.

Не дивлячись на такий поважний вік, гостей жінка зустріла особисто, святково вбрана та з усмішкою. Від представників влади Ангеліна Афанасіївна отримала Почесну грамоту виконавчого комітету, квіти та подарунки. Окрім того, в рамках програми соціального захисту мешканців міста «Турбота», з нагоди відзначення 100-річного ювілею, жінці вручили 2 тисячі гривень, повідомляють у міській раді.

Народилася Ангеліна Афанасіївна 20 липня 1919 року в с. Грузинівка Дніпропетровської області, в багатодітній сім’ї робітників. Після школи навчалася в Криворізькій фельдшерсько-акушерській школі і, закінчивши з відзнакою в 1938 році, отримала звання фельдшера і направлення на роботу завідуючої фельдшерським пунктом в с. Весела Балка Миколаївської області. Працювала там до 1946 року, потім переїхала в Кривий Ріг, де працювала помічником міського епідеміолога. У 1956 році переїхала в м. Балтійськ Калінінградської області за місцем служби чоловіка Горбача Григорія Федоровича, підполковника штабу Військово-морських сил Балтійського флоту. Працювала фельдшером швидкої допомоги.

У 1960 році чоловік звільнився в запас і сім’я переїхала в Полтаву. У родині Горбачів виросли двоє синів і дочка. У Полтаві Ангеліна Афанасіївна працювала фельдшером швидкої допомоги на заводі ГРЛ, завідуючою здравпунктом заводу ЗБВ-6, а в 1972 році була запрошена в 1 міську клінічну лікарню на посаду головної медсестри, пропрацювавши на цій посаді 20 років.

На пенсію пішла в 73 роки в 1992 році. Про своє життя на песнії розповідає: сумувати не доводилося ніколи:

– Будучи на пенсії я вивчила східну медицину СУ-ДЖОК і зараз надаю медичну допомогу нужденним людям. Крім медицини, я люблю в’язати мохерової і шерстяної нитки теплі шалі для дітей, онуків, правнуків і добрих людей. Всього я зв’язала 25 шалей. Також, серед хобі – вишивати хрестиком.

Крайні її роботи – «Май 2019 року» та «Мона Ліза». Всього жінка вишила 21 картину, які нині прикрашають кімнати її квартири.

До речі, у 1972 році разом з чоловіком посадили у дворі маленький дубочок. Зараз це незвичайної краси і могутності дуб, який є гордістю Ангеліни Афанасіївни.

Ювілярка зазначила: любить людей, любить їм допомагати і це, зазначає, мабуть, і є секретом довголіття.

поширити новину: