Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

Полтавець намагався вивезти до РФ археологічну колекцію знахідок VII ст. до н.е. – IV ст. н.е.

Прокуратура та співробітники Управління СБ України в Полтавській області викрили полтавця, який за грошову винагороду придбав та намагався таємно переправити на територію Російської Федерації археологічну колекцію знахідок VII ст. до н.е. – IV ст. н.е., які належать до культурних цінностей, що мають художнє, історичне, етнографічне та наукове значення. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Полтавської області.

Під час досудового розслідування встановлено, що 35-річний чоловік на одному з сайтів у мережі Інтернет знайшов покупця, який зажадав придбати предмети старовини скіфські наконечники для стріл та інше.

Чоловік погодився поштою переслати ці речі до РФ. При заповненні митної декларації, для приховування змісту поштового відправлення, зловмисник вказав неправдиві відомості.

Відповідно до висновку судової мистецтвознавчої експертизи вилучені з міжнародного поштового відправлення предмети є наконечниками для стріл, що становлять археологічну колекцію скіфських наконечників для стріл VII ст. до н.е. – IV ст. н.е. і належать до культурних цінностей, що мають художнє, історичне, етнографічне та наукове значення.

Свою вину у вчиненні контрабандного пересилання історичних та культурних цінностей чоловік повністю визнав та надав детальні покази щодо обставин вчинення злочину.

“Обвинувальний акт з угодою про визнання винуватості за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 201 (закінчений замах на вчинення контрабанди культурних цінностей, переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю культурних цінностей) КК України, скеровано до суду для розгляду по суті”, – йдеться у повідомленні.

поширити новину: