Ви тут:
Суспільство 

Один з найвідоміших українських співаків святкує день народження

Олегу Виннику виповнилось 46 років.

Майбутній співак народився 31 липня 1973 року в селі Вербівка Кам’янського району Черкаської області в родині робітників. Разом з батьками переїхав до села Червоний Кут, Жашківський район, Черкаська область.

Перші виступи на сцені Черкаського УТОС (Товариство сліпих), членом якого була мама Олега, Винник Ганна Яківна. На перекомісію по інвалідності вона часто брала з собою маленького сина. Заходи УТОС не пропускала, так як і сама любила і вміла співати. Любов до пісні вкладала і в свою дитину.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

З бородою чи без? 🤔

Допис, поширений Олег Винник (Olegg Vynnyk) (@olegg.vynnyk)

Навчався в Березинській середній школі Жашківського району, Черкаської області. Грав на гітарі в самодіяльному ВІА.

Працював в Черкаській обласній філармонії артистом Черкаського заслуженого українського народного хору ім. Т. Г. Шевченка.

Трохи згодом, в 21 рік , — солістом цього ж хору.

Співав дуетом із народною артисткою України Ольгою Павловською, із заслуженими артистками України — Євгенією Крикун, Тетяною Івановою, Людмилою Йосиповою.

Паралельно — інтенсивно займався вивченням німецької мови, відвідуючи приватні уроки.

Звільнився з роботи в Черкаській філармонії за власним бажанням.

Робота по програмі Au pair в сім’ї відомого хірурга, Bienenbüttel, Німеччина. Працював гувернером для двох хлопчиків — готував їм їжу, возив до школи, вчив грати на музичних інструментах.

Читайте також: Олег Винник – перший співак у світі, чий образ з’явився в Google Pay та Apple Pay

Одночасно з роботою, протягом двох років, брав приватні уроки по вдосконаленню техніки співу у авторитетного американського піаніста, викладача вокалу Джона Лемана, м. Гамбург. До цих занять Олег співав баритоном, після них — вокальний спектр значно розширився, співак опанував новий для себе голосовий діапазон лірико-драматичного тенора.

Почав співати мюзикли, поп-рок, класику, з легкістю виконуючи пісні як тенором, так і баритоном.

Паралельно працював артистом у складі хору Люнебургської опери. Виконував партії в опері «Tosca» та в опереті «Paganini». Theater Lüneburg, Німеччина.

По закінченню робочого контракту по програмі Au pair повернувся в Україну.

Протягом двох театральних сезонів виконував одну з головних ролей — Люченціо в мюзиклі «Kiss me, Kate», Landgraf GmbH/Tournee-Theater, Німеччина/Європа.

В складі трупи турне-театру, який існує ще з 1956 року, Олег Винник з успіхом виступав на сценах країн Західної Європи: Данія, Нідерланди, Люксембург, Бельгія, Швейцарія, Австрія та по всій Німеччині.

Отримав річний контракт на роботу у відомому на весь світ Theater am Potsdamer Platz Berlin, Німеччина.

Виконував партії Феба і Клопена в мюзиклі «Der Glöckner von Notre-Dame» (в «діснеєвській» постановці) в другому складі.

Посольство України в Німеччині, при особистій підтримці посла України Анатолія Пономаренка, запрошує Олега Винника на презентацію українського фільму «Молитва за гетьмана Мазепу» (режисер — Юрій Іллєнко, в головній ролі — Богдан Ступка), який було представлено на кінофестифалі Берлінале в Берліні.

Сольні виступи в посольстві України в Німеччині по запрошенню посла України Анатолія Пономаренка на Шевченківських вечорах, де артист виконував українські народні пісні на честь свого славного земляка. Організатор Шевченківських вечорів — в минулому міністр культури — Лариса Іванівна Хоролець.

Кінець 2003 року стає для Олега Винника своєрідним стрибком у світ великих ролей.

Титульна роль Жана Вальжана в мюзиклі «Les Misérables», Theater des Westens Berlin, Німеччина.

26.09.2003 — відбулась гучна прем’єра «Les Misérables», м. Берлін. Того ж року Олег Винник написав свою першу пісню «Аромат моей мечты», Берлін. У 2013 році випускає україномовний альбом «Роксолана».

2015 рік ознаменувався аншлаговим Всеукраїнським благодійним туром Олега Винника містами України.

Останніми роками співак часто організовує концерти у Полтаві. Останній за часом виступ відбувся у червні цього року. Як розповідають шанувальників співака у соцмережах, на виступ співака прийшло подивитися декілька тисяч полтавців. Сам же Винник виконав як старі хіти, так і нові пісні, які мають ввійти до нового альбому. Ще раніше, у березні, Тоді вже традиційно зал, де відбувся концерт, був практично повністю заповнений передусім шанувальницями творчості співака, для якого подорож до Полтави була частиною національного туру під назвою «Роксолана».