Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Навчальним закладам Лубенщини заблокували рахунки: повноцінний початок навчального року під загрозою

Голова Лубенської райдержадміністрації Тетяна Качаненко під час колегії зупинилася на фінансових проблемах деяких структур, передовсім освітянської галузі, де існує заборгованість за оплату енергоносіїв та судові збори у сумі 3,7 мільйонів гривень.

У зв’язку з цим, як повідомили у Лубенській РДА, деяким навчальним закладам заблокували рахунки, тож повноцінно функціонувати з початку навчального року не вдасться. Про цю, ситуацію, за словами Тетяни Качаненко, неодноразово повідомлялося керівництву області та відповідним обласним структурам, надіслані листи від громадськості. Однак, ні конкретних відповідей, ні допомоги від вищих інстанцій не надійшло. Натомість, у відділі освіти на сьогодні розпочалася фінансова перевірка, яка триватиме 120 днів.

Для порівняння: у одному з районів області при такій же кількості учнів, що і в Лубенському, функціонує 19 шкіл; додатково з обласного бюджету у минулому році для фінансування галузі надійшло 13 мільйонів, тоді як у Лубенському лише 6 мільйонів.

«Така ситуація є неприпустимою, потрібно приймати Програму розвитку освіти Полтавської області, що повинна врегулювати проблему. Я не буду мовчати і далі захищатиму інтереси мешканців району у вищих інстанціях. Вважаю, що нам вдається утримувати ситуацію по галузях на належному рівні, попри проблемні питання, які нерідко не залежать від влади на місцях», – наголосила очільниця Лубенського району.

поширити новину: