Ви тут:
Суспільство Україна 

Нацбанк виявив підозрілі операції, які можуть бути свідченнями фінансування організованої злочинності

Національний банк України протягом квітня-червня виявив факти про підозрілі фінансові операції, які можуть бути свідченнями фінансування організованої злочинності у 10 банках. Загальна сумка таких операцій склала близько 5 мільярдів гривень. Про це повідомляє Hromadske.ua.

Зазначається, що за підсумками фінансового моніторингу Нацбанк надіслав правоохоронцям 4 листи, у яких містилися відомості про підозрілі операції клієнтів 10 банків на загальну суму 4,9 мільярда гривень та 23,8 мільйона доларів.

Також Нацбанк надіслав правоохоронцям 3 листи про масштабні валютні операції клієнтів 4-х банків щодо фінансових операцій на загальну суму 23,5 мільйона доларів та 57 тисяч євро.

“Здебільшого надана до правоохоронних органів інформація стосувалася проведення клієнтами банків фінансових операцій, характер або наслідки яких дають підстави вважати, що вони можуть бути пов’язані з виведенням капіталів, легалізацією кримінальних доходів, конвертацією (переведенням) безготівкових коштів у готівку, здійсненням фіктивного підприємництва, уникненням оподаткування”, — пояснили у Нацбанку.

Там нагадали, що у першому кварталі 2019 року загальна сума підозрілих операцій, які виявили у Нацбанку, склала 3,7 мільярда гривень.