Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Народні прикмети на 30 липня

30 липня – день Марини (Маргарити) та Лазаря. У давнину вважали, що цей час блискавок і блискавиць, інформує Supermg.com.

У церкві 30 липня відзначали пам’ять святої Маргарити Антіохійської та Лазаря галісійська. Досі невідомо, чи жила Маргарита насправді. У переказі йдеться про те, що народилася вона в Антіохії в родині язичницького жерця на ім’я Едесси. Однак Маргарита не захотіла поклонятися ідолам і прийняла християнство, за що батько прогнав її з дому. Після цього Маргарита стає пастушкою, і доля розпоряджається так, що вона зустрічає римського префекта Олімврія. Зачарований красою дівчини, він пропонує їй одружитися з однієї умови – вона повинна відректися від Христа. Однак Маргарита відмовилася це зробити. Розгніваний Олімврій піддав Маргариту тортурам, а потім вбив її. Відомо, що в католицькій церкві Маргариту включають в список 14 святих помічників – стародавніх святих, які допомагали людям при різних обставинах. У православ’ї Свята Маргарита відома під ім’ям Марини. Особливою повагою вона користується в Греції, і на її честь там споруджено велику кількість храмів.

В один день з Мариною, 30 липня, поминають також і Лазаря галісійська, який народився на території міста Магнезія і прийняв постриг у дорослому віці. Після цього він селиться на горі Галісія неподалік від Ефеса. До нього починають приходити віруючі, в результаті чого утворюється громада, а згодом – ще й монастир.

У давнину вважали, що 30 липня – час блискавок і блискавиць, які віщували посуху та пожежі. Тому, заборонялося дивитися на блискавці, або без особливої потреби виходити з дому 30 липня. Насправді, блакитні спалахи блискавиць були провісниками гроз, але в народі на цю тему виникла дуже красива легенда. Так, колись жила царівна Марина у володіннях Морського царя, яка в один прекрасний день втекла з батьківських покоїв на землю. Відтоді батько гнівається, коли згадує про непокірну дочку, і пронизує небо вогненними стрілами. Селяни саме в ці дні починали замислюватися про наступаючі холоди.

У цей день спостерігали за погодою і за прикметами розуміли, якою буде наступаюча осінь.

Народні прикмети на 30 липня

Якщо гроза 30 липня трапилася – осінь теж буде дощовою

Гроза – взимку будуть хуртовини

Жаркий і сухий день 30 липня віщує малосніжну і холодну зиму

Вдень дуже жарко, а вночі холоднішає – прикмета того, що наступний день буде ясним і сонячним.

поширити новину: