Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Народні прикмети на 26 липня

26 липня – День Гавриїла. До цього часу поспіває жито і починає хилити стебла до землі. Тривають 26 липня жнива – люди проводять багато часу в полі, а вдома практично ніхто не сидить. Про це інформує Supermg.com.

Раділи, якщо 26 липня стояла добра, ясна погода, оскільки волога негативним чином відбивалася на стані скошеного сіна – воно починало загнивати. Тому, намагалися його якомога швидше прибрати з полів, віднести до комори та забезпечити захист від вологості.

У народі 26 липня відзначали День Архангела Гавриїла. У православному календарі зазначено, що зазвичай це свято припадає на наступний день після Благовіщення, однак 26 липня його відзначають повторно. Це пояснюється тим, що 26 липня був освячений храм, споруджений в Константинополі на честь Гавриїла. Сам Архангел Гавриїл шанується як один з найголовніших ангелів і кілька разів згадується в Біблії. Саме Гавриїл провістив пророкові Даниїлу, як складеться доля єврейського народу, повідомив Марії про народження Христа. До речі, Гавриїл протягом всього свого життя перебував поруч з Марією і охороняв її. Йосипу, чоловікові Богородиці, він явився для того, щоб попередити про небезпеку, яка загрожувала Ісусу, коли Ірод вирішив знищити всіх немовлят у місті. З Архангелом Гавриїлом також зустрічався і сам Ісус, коли знаходився у Гефсиманському саду і просив зміцнення духу, сил, щоб перенести муки і страждання. Також саме від Архангела Гавриїла отримали звістку про воскресіння Ісуса дружини-мироносиці.

На іконах Гавриїла часто зображують із райською гілкою, яку він, згідно Святого письма, як раз і приніс Діві Марії. Також на інших іконах Гавриїл може тримати в руці дзеркало і ліхтар.

Народні прикмети на 26 липня

Тепла та сонячна погода – осінь буде тривалою, і холоди прийдуть нескоро

Дощовий день 26 липня – зима буде морозною і сніжною

Граки у зграї збираються – ознака того, що скоро настане осінь.

поширити новину: