Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Народні прикмети на 23 липня

23 липня — День Антонія. Рясочник. В цей час починає розквітати картопля. Також до 23 липня з’являлася велика кількість ряски на водоймах, якою харчувалися риби. Також ряску використовували для того, щоб годувати домашню птицю, а також готували на її основі добрива, інформує Supermg.com.

Говорили також про те, що там, де знаходиться ряска, живуть русалки. Намагалися 23 липня не ходити до водойм без особливої необхідності, оскільки вважалося, що ці духи можуть затягти людину під воду.

У православній церкві 23 липня шанували пам’ять Антонія Печерського, якого в народі називали Громовержцем. Антоній відомий головним чином, як засновник Києво-Печерської лаври. Також його називали покровителем ченців. Народився сам Антоній неподалік від Чернігова в X столітті. Йому дуже захотілося побачити місця, які відвідував за життя Ісус, а тому, він відправляється в Палестину, а на зворотному шляху вирішив піти і на Афон, де прийняв постриг і прожив деякий час. Згідно з переказами, ігумен Агафонского монастиря отримав від Господа розпорядження відпустити Антонія назад додому, щоб на своїй батьківщині, він продовжував поширювати віру. Антоній послухався ігумена і оселився в печері недалеко від Києва, яку викопав священник Іларіон. Ставши ченцем, він все-таки продовжував зустрічатися з людьми, і деякі просилися залишитися разом з Антонієм. Першими учнями стали Феодосій і Никон. Коли пустельників стало 12, він вирішив викопати велику печеру. У ній вони влаштували церкву, келії, трапезну. І саме з цього моменту почалося спорудження Києво-Печерської Лаври. Що стосується Антонія, то він вийшов з обителі і побудував для себе нову печеру. Правда, ченці все одно стали селитися поруч з ним, і коли їх число досягло 100, братія вирішила побудувати дерев’яну церкву на горі. Це була церква Успіння Пресвятої Богородиці. В Писанні сказано, що Антоній володів даром чудотворення і міг зцілювати хворих, передбачати різні події. Сьогодні мощі Антонія не знайдені.

Шанувалася 23 липня пам’ять і Маврикія Нікопольського одного з 4 5 християнських мучеників, який постраждав за віру в Нікополі Вірменському під час гонінь, організованих щодо віруючих імператором Ліцінієм.

У народі говорили, що 23 липня настав Антоній Громовержець, оскільки велике значення надавали саме грому, і з ним було пов’язано безліч цікавих прикмет.

Народні прикмети на 23 липня

Багато ряски рік буде вдалим

Вночі 23 липня розпочалася гроза буде гарна погода

Жаби на березі стрибають прикмета того, що буде гарна погода

Якщо 23 липня припадає на п’ятницю або середу, і в цей день гримить грім значить, риба буде добре ловитися

Різкий грім на Антонія ознака, яка говорить про те, що буде невеликий дощ. Гучний грім чекай зливи.

поширити новину: