Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Народні прикмети на 19 липня

19 липня – День мученика Єрмія. У цей день намагалися встати раніше і пройтися босоніж по росі, оскільки вважалося, що роса має цілющі властивості особливо 19 липня. Вона додасть сил, бадьорості, подарує людині міцне здоров’я, інформує Supermg.com.

Цікаво було те, що в цей день зазвичай варили варення з чорної смородини. Також намагалися 19 липня завершити усі польові роботи, оскільки попереду були дощі, і важливо встигнути закінчити все до їх настання.

У православній церкві 19 липня вшановується пам’ять преподобного Сисоя Великого, який відомий як монах-відлюдник, який проживав на території Єгипетської пустеля в печері, раніше освяченої молитвами його попередника преподобного Антонія Великого. У самотності Сисой провів 60 років, що дозволило йому досягти духовної чистоти, за що він і отримав від Бога дар чудотворення. Сила його була настільки велика, що Сисой одного разу навіть зміг воскресити померлого юнака. Переказ свідчить, що сам Сисой був дуже суворий стосовно себе, але з ближніми виявляв тільки доброту і співчуття. Вже перед самою смертю, коли Сисой лежав на ліжку, а біля нього знаходилися учні, особа преподобного раптом засяла, і Сисой сказав, що бачить ангелів, святих пророків і Господа. Після цього він віддав духа.

Також 19 липня вшановується пам’ять мученика Ерміі та інших мучеників – 5 учнів, які постраждали за віру в Ісуса Христа. Сам Ермий народився в Афінах і займався проповідуванням християнства. Згодом під час гонінь, організованих щодо віруючих імператором Нумеріаном, був заарештований і убитий.

Народні прикмети на 19 липня

Якщо вранці пройтися босоніж по росі, то весь рік здоровим будеш

Місяць на небі добре проглядається – буде багатий урожай

Місяць 19 липня здається зеленуватим – прикмета того, що в найближчі дні почнуться дощі. Місяць здається 19 липня великим і туманним – можливо похолодання. Блискучий і білий місяць – буде холодна погода без опадів.

Хмари пожовкли 19 липня – чекай дощу