Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Народні прикмети на 16 липня

16 липня – Маків день, Мокій і Демид. В цілому, цей день вважали нещасливим, а тому, 16 липня намагалися не братися за нові справи. Про це інформує Supermg.com.

Саме на Мокія селяни відправлялися збирати Мак. У православній церкві 16 липня вшановують пам’ять святих Мокія і Марка. Жили вони в часи правління імператора Максиміліана і були відомі як ревні християни. У період організованих гонінь Мокій і Марк були арештовані, і язичники намагалися змусити їх поклонятися ідолам. Згідно з переказами, коли святих підводили до жертовника, то перед ними вийшла маленька дитина, яка стала заважати їм і не дав пройти. Тоді язичники жорстоко побили дитину, після чого брати ще більше зміцнилися у своєму переконанні не кланятись ніяким ідолам і продовжувати славить Ісуса Христа. В результаті, вони були обезголовлені і загинули за віру.

Ще одна назва свята 16 липня – Стожари. Саме так слов’яни називали скупчення Плеяди, що знаходилася в сузір’ї Тельця. Поява його обіцяло вдачу мисливцям, інакше в ліс, навпаки, не варто було вирушати, бо видобутку не буде. З особливою шаною слов’яни ставилися до зірок, оскільки вважали, що це ангели запалюють світло у вікнах своїх будинків (не тільки 16 липня) і дивляться на людей з небес.

Тривав 16 липня сінокіс, і вважалося, що варто поквапитися з роботами, адже попереду були дощі, а потрібно було встигнути запастися кормом для худоби.

Народні прикмети на 16 липня

Постійно чути гуркіт грому під час грози – чекай тривалої негоди

Мошки і комарі в’ються колами – прикмета того, що в найближчі 7 днів встановиться гарна погода.

поширити новину: