Ви тут:
Суспільство Україна 

На українських митницях використовуватимуть спільну транзитну системи з ЄС

Кабінет міністрів України прийняв постанову про внесення змін до положення про митні декларації, які дозволять впровадити тестове використання спільної транзитної системи з Євросоюзом (NCTS) на українських митницях.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні в середу, повідомляють у Міністерстві фінансів України.

Система загального транзиту з ЄС передбачає імплементацію спеціального програмного забезпечення на митниці, яке дозволить синхронно працювати з митницями європейських країн. 

“Завдяки цьому Україна зможе інтегруватися в загальну транзитну систему NCTS, в якій беруть участь 35 країн – членів ЄС, Європейська асоціація вільної торгівлі (ЄАВТ), Туреччина, Македонія та Сербія”, – пояснили у Мінфіні. 

Згідно з повідомленням, постанова вводить митні декларації окремих типів, які будуть застосовуватися для декларування у митному режимі транзиту іноземних товарів, що переміщуються підприємствами між ЄС, ЄАВТ, окремими країнами-членами Конвенції про процедуру спільного транзиту та Україною, в тому числі внутрішніх, автомобільним транспортом без перевантаження на інші види транспорту, та щодо яких не встановлено обов’язок із забезпечення сплати митних платежів. 

Придбання програмного забезпечення для реалізації цієї постанови буде здійснюватися в рамках фінансової допомоги, яка надається Європейським Союзом в рамках програми “Підтримка державного управління фінансами для України – EU4PFM”.