Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Шишаччині запустять проєкт із виробництва сонячної електроенергії

Ще навесні цього року депутати Шишацької селищної ради відповідним рішенням сесії  надали дозвіл товариству з обмеженою відповідальністю «Стар-лайн компані» на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для облаштування підприємства з виробництва сонячної електроенергії. Це близько 88 гектарів (в основному заболочена місцевість) поблизу Шафранівки, що нині ніким не використовуються.

Представляв свою компанію на березневій сесії та озвучував амбітні плани щодо розвитку території директор товариства, учасник бойових дій і керівник відповідних громадських організацій Олександр Талалай. Він запевнив присутніх, що місцеві жителі будуть забезпечені роботою як на будівництві нового об’єкта (а це тривалий у часі і значний за обсягами проект), так і власне на його обслуговуванні. Місцевість для облаштування сонячної електростанції вибрана не випадково. Її відшукали науковці, адже потрібен збіг багатьох параметрів, які зійшлися саме на гоголівській землі.

Однак над реалізацією проекту нависли дамоклевим мечем нові законодавчі ініціативи про альтернативні джерела електроенергії, котрі обмежують права на виробництво зеленої енергетики приватним домогосподарствам та невеликим компаніям, повідомили у прес-службі селищної ради. Після гарячих дискусій у Верховній Раді та громадських обговорень поза її межами законотворці, схоже, одумалися. Відтак ідея про сонячну електростанцію біля Шафранівки отримала зелене світло. На черзі у ТОВ «Стар-лайн компані» – оформлення численної купи дозволів і погоджень.

поширити новину: