Ви тут:
Відео Освіта Полтавщина Суспільство 

На Шишаччині учні створили шкільне підприємство виробів з дерева

У Великій Бузові Шишацького району учні створили шкільне соціальне підприємство виробів з дерева.
Учні Великобузівського НВК Шишацької громади взяли участь у таборі “Підйом”. Ментори “Підйому” – студенти Української Академії Лідерства. На таборі засвоюють проектний менеджмент, захищають проекти та отримують на них гранти від фонду.
Вихованці Великобузівського НВК представили та захистили проект “Lilac tree” (“Бузкове дерево”). Ідея – у створенні виробів з дерева на гуртку різьблення, та їхній подальший продаж, повідомляє інтернет-видання «Шишаччина».
Проект “Lilac tree” – майстерня виробів з деревини, які потім йдуть на продаж. Виручені кошти учні місцевої школи вкладають у нове обладнання, щоб створювати ще якісніші товари.
У школі є майстерня, де діти збираються на гуртку разом з учителем трудового навчання, креслення та інформатики Геннадієм Світличним. Свого часу він звернувся до одного з брендів ручних електроінструментів Dnipro-M з проханням допомогти. Так майстерня отримала якісне обладнання. Це і дало поштовх учням продовжити розвиток у цій сфері.
“Ми показували, розповідали, що в нас є. І нам кажуть: “Зробіть щось круте, у вас така класна майстерня, нова, таке обладнання”. І ми вирішили відкрити на базі майстерні цей соціальний проект. Презентували його, всім сподобалося і нам надали грант”, – розповідає учениця 9-ого класу Юлія Рибченко.
На отримані кошти учні закупили матеріали для виробів. Нині тут виготовляють кухонні дощечки, лопатки, стільчики, лави, скриньки. А з продажу вже вдалося придбати багатофункціональний верстат. Учень 10-го класу Назар Марюхна перший випробував його в дії. Говорить, що робитиме тут скриньки для подарунків.
“Ми повністю переобладнали, модернізували наше електрообладнання. Тут в майстерні поставили електророзетки, роз’єми, поміняли проводку в старих верстатах, зробили навісні пересувні переноски”, – розповів вчитель Геннадій Світличний.
У планах у дітей – продавати більше виробів та дообладнати майстерню. 
Геннадій Світличний зазначає, що учні хочуть швидкого успіху, проте для гарних результатів необхідно наполегливо працювати:
“Діти дуже талановиті, і займають призові місця з трудового навчання по області. У рамках “Lilac tree” кожен з них робить ту частину роботи, яку вміє найкраще. Хтось малює, хтось зачищає вироби, хтось їх скручує. І загалом маємо гарний результат”.
поширити новину: