Ви тут:
ВИБОРИ 2019 Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині ДВК заповнювали протоколи майбутнім числом

Спостерігачі ОПОРИ зафіксували два факти складання протоколів членами дільничних комісій датованих майбутнім числом.

Близько 23 години 21 липня спостерігач отримав протокол ДВК №530917 (село Пізники, Чорнухинський район) датований 00-02 22 липня.


О 23-26 члени комісії №530803 (село Мушти, Решетилівський район) заповнили протокол, де значиться дата 22 липня 3-30 ранку.

Згідно із частиною 5 статті 91 Закону України «Про вибори народних депутатів України» у протоколах про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі зазначаються дата і час (година і хвилини) його підписання членами дільничної виборчої комісії. Кожен примірник протоколу підписується головою, заступником голови, секретарем та іншими членами дільничної виборчої комісії, які присутні на засіданні виборчої комісії. Член дільничної виборчої комісії, присутній на засіданні дільничної виборчої комісії, зобов’язаний підписати протокол про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці.

Відповідно до ч. 3 ст. 158 Кримінального кодексу України підписання протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, протоколу про підсумки голосування чи результати виборів або референдуму до його заповнення, або складення чи підписання такого протоколу не на засіданні виборчої комісії чи комісії з референдуму, на якому здійснюється підрахунок голосів виборців чи встановлення підсумків голосування чи результатів виборів або референдуму, або включення до такого протоколу завідомо недостовірних відомостей – караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

поширити новину: