Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Лубенщині ростуть коркові дерева

На території Лубенського лісгоспу Калайденцівського лісництва зростають коркові дерева.

Коркове дерево (бархат амурський) – вічнозелене дерево родини букових. Дерево сягає висоти 20 метрів, діаметра — до 1 м. Стовбур і старі гілки покриті твердою товстою глибоко зморшкуватою корою(корком). У перші роки дуб росте повільно і потребує ретельного догляду. Теплолюбна та посухостійка рослина, пише прес-служба Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Коренева система глибока. Живе до 200 років і більше. Має декоративне значення. Світлолюбна рослина, однак при боковому затіненні росте краще. Перевагу віддає дренованим ґрунтам, але і на сухих зростає добре.

Деревина дуже тверда, через що її не використовують у виробництві меблів, однак часто використовують для опалення в камінах. Міцна деревина бархата амурського використовується для виготовлення меблів, фанери, лиж тощо. З кори отримують корок, тому вид і називають «амурське коркове дерево». Якщо при знятті коркової плити не пошкоджений луб’яний шар, то корковий шар відростає вдруге і має кращу якість.

Рослина є хорошим медоносом (за сприятливої погоди), мед має унікальні властивості – не кристалізується, довго зберігається, містить мало глюкози, застосовується для профілактики і при лікуванні від туберкульозу. В народній медицині також використовують кору, луб, листки, плоди.

Особливістю дерева є вогнестійкість корку, завдяки чому стовбур не зазнає значних пошкоджень у випадку лісових пожеж. Головне практичне використання — корок. Для виробництва корку знімають лише верхній шар кори стовбура і старих гілок, тому «обрізання» абсолютно не ушкоджує дерево. А приблизно через 10 років кора повністю відновлюється, і її знову знімають з дерева. У коркового дуба зелене листя не сохне і не опадає.

поширити новину: