Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Мир та сотні військових: якою була Полтава цього дня 100 років тому

У середині липня 1919 року обласний центр Полтавщини було звільнено від військ Червоної армії.

18 липня до міста прибув генерал-лейтенант Володимир Май-Маєвський (цю мить показано на відео).
Військовий пробув у місті чотири дні. Біля Сампсонівської церкви пройшло богослужіння в пам’ять полеглих воїнів у 1709 та 1919 роках.

Слід зазначити, що війська Білої армії пробули у Полтаві всього чотири місяці, після цього місто знову захопили більшовики.

Довідка. Володимир Зенонович (Зиновійович) Май-Маєвський (15 (27) вересня 1867, Могильовська губернія, Російська імперія — 12 листопада 1920, Севастополь, мілітарна квазідержава Південь Росії) — воєначальник Російської імператорської армії і Білого руху, генерал-лейтенант Генерального штабу.

Командувач Добровольчої армії (з 22.05.1919 створеної на базі Донецької групи). 27.11.1919 за гулянки та пияцтво звільнений у відставку.

Після невдалого наступу у жовтні і листопаді був звільнений. На його місце був призначений генерал барон П. М. Врангель. В 1920 році Врангель повернув Май-Маєвського в армію. Під час оборони Криму керував тиловими частинами та гарнізонами Російської армії.

За однією з версій, застрелився під час евакуації Білої армії з Севастополя 13 листопада 1920, за іншою — помер від розриву серця в одній з лікарень Севастополя або на шляху до корабля для евакуації.

поширити новину: