Ви тут:
Суспільство Україна 

Людмила Денісова розраховує обмінятися з Москальковою списками в’язнів

Українська омбудсменка Людмила Денісова розраховує, що завтра, 16 липня, їй вдасться обмінятися з російською колегою Тетяною Москальковою списками українських політв’язнів, яких незаконно утримують в РФ та анексованому Криму, та росіян, яких утримують в Україні. Після цього сторони зможуть перейти до верифікації. Про це повідомляє Hromadske.ua.

“Завтра, я сподіваюся, під час зустрічі ми обміняємося списками наших громадян на територіях України та Росії, які знаходяться в місцях позбавлення волі. Ми проведемо верифікацію цих громадян, які утримуються, і будемо проводити можливі зустрічі для визначення механізмів їх повернення”, — сказала Денісова на спільній прес-конференції з Москальковою в Києві.

Зі свого боку Москалькова зазначила, що у вівторок, 16 липня, вони з Денісовою зустрінуться в Москві.

“Ми маємо намір провести повну ревізію списків громадян РФ і України, які перебувають на відповідних територіях Росії та України — в місцях позбавлення волі, і намітити план дій з надання їм гуманітарної допомоги”, — сказала російська омбудсменка.

“Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ, на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини”, – йдеться у повідомленні.

поширити новину: